TOP

Návod k montáži WPC prken

Montáž prken nikdy neprovádějte za extrémního horka nebo v mrazu. Vlivem teplené roztažnosti materiálu by mohli vzniknout následně při běžné teplotě nestejnorodé dilatační spáry. 

K montáži budete potřebovat stačit běžné nářadí:

* pouze v případě, že terasa bude mít alespoň jednu stranu nad úrovní terenu

 

 1. Položte trámky na připravený podklad. Maximální mezera mezi trámky by měla být 35 cm. Trámky nekotvit k podkladu! Ukotvit je možné pouze v případě malých ploch (schodů, balkónů, atd.). Pro více informací nás neváhejte kontaktovat.

 

2. Dodržujte při montáži konstrukční mezery uvedené na obrázku.

 

 

3. Pokud začínáte celou deskou, pak nejdříve upevněte startovaci klipy, do kterých desku následně zasunete. Případně můžete první desku připevnit vruty pod úhlem 45 stupňů. Toto je vhodné, když jako první desku chcete použít menší šířku prkna než 15 cm a nelze použít původní drážka. Následně použijte spojovací klipy, které zasunete dvěma packama pod desku, tak aby vybrání v klipu pro šroub zapadlo do drážky v podkladním hranolu. Šroub pak přišroubujte v otvoru co nejblíže desce, klip se pak automaticky přitahne a vzniknou vám rovné spáry. Nezapomeňte si nastavit vhodný utahovací moment na aku vrtačce, tak aby se šroub neprotočil, ale jen dotáhl.

 

 

4. Pokud je terasa na délku složena z více prken za sebou, pak mezi nimi dodržte dilatační spáru 3-5 mm

 

 

5.

 

 

6.